Günün krebi

Günün krebini öneri olarak sitemizde paylaşalım. Aslında nefis krepler yapmanız için size çok sayıda krep tarifi de önerebiliriz! Fakat zor bir tarif önermek yerine bu tarifler içinde yapımı en kolay ve en lezzetli olanını seçmek daha akılcı geliyor.

Krep Fransızca “Crepes” kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Yöresel adlara sahiptir. Tatlı ise krep ya da akıtma tuzlu ise cızlama olarak da bilinir. Ayrıca bazı bölgelerde cıllık, kaygana ve çizleme olarak da adlandırılmaktadır. Yapımı oldukça kolay bir yiyecektir. Un yumurta, süt, eritilmiş yağ, şeker, tuz ve kabartma tozu ile hazırlanmış cıvık hamurun kızgın bir tava ya da sac tepsi yüzeyine dökülüp pişirilmesi ile yapılır. Öğrenci ve bekarların gözde yemekleri arasında olan krepler aynı zamanda kahvaltılarda veya özel toplantılarda ikramlık olarak da tercih edilmektedir.

Taze malzemeler kullanılıp, kıvamında pişirildiğinde oldukça lezzetli olan krep yapılışı da oldukça basit bir yiyecektir. Günün krebi olarak size cevizli peynirli ve maydanozlu iç malzeme ile yapılan maydanozlu krep tarifini incelemenizi tavsiye ederim. Yapımı oldukça basit olup, gayette lezzetli bir krep çeşididir. Dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntı krebi yaparken kullanacağınız iç malzemedeki cevizin acı olmaması, un, peynir, yumurta ve sütünde taze olmasıdır. Tabii karışımın pişim süresine de dikkat edin. Kısık ateşte pişirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca krep hamurunu hazırlarken içine çok az bir miktarda sıvıyağ eklerseniz hamur pişirdiğiniz yüzeye de yapışmaz.

Günün krebi olarak sunduğumuz maydanozlu krep haricinde değişik fikirler isterseniz size krep tarifleri paylaşılan ekli sayfayı incelemenizi öneririm. Açılan sayfada yapımı kolay ve lezzetli krepler için farklı tarifler mevcuttur.

Günün menüsü kategorisinde öneriler paylaşmaya devam ettiğimizi de tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bilindiği üzere tatlı yapımı için öneri arayanlara; günün tatlısı, börek yapımı için öneri arayanlara; günün böreği, kek yapımı için öneri arayanlara ise günün keki başlıkları ile yazdığımız öneri yazılarımız vardı. Bu öneri yazımız ile günün menüsüne günün krebide eklenmiş oldu. İlerleyen günlerde farklı lezzetler için de yeni öneriler paylaşmaya devam edeceğiz.

Hayatın her alanına yönelik yorumlar ve öneriler paylaştığımız internet portalı ajiba.net‘i ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.