Günün tatlısı

Günün menüsü için öneriler paylaştığımız sitemizde günün tatlısı içinde fikirler sunmaya başlayalım.

Tatlılar genelde sütlü tatlı çeşitleri ve unlu tatlı çeşitleri olarak ikiye ayrılır. Tatlı yapımı için pek çok tatlı tarifi paylaşan tarif sitesi mevcuttur. Bizim bu tarif siteleri içindeki tercihimiz ise; borektarifi.com ! Neden derseniz, site genel olarak adı itibariyle börek tarifleri paylaşılan bir site görünümü verse de aslında pek çok hamur işi tarifi paylaşılan bir tarif sitesi. Özellikle; http://borektarifi.com/tatli-tarifleri/ kategorisinde hem kolay hemde değişik tatlı tarifleri paylaşılıyor!.. Denenmiş tatlı tarifi önerileri sunulan bu sayfaları incelemenizi tavsiye ederiz.

Gelelim günün tatlısı olarak önerimiz olan tatlının seçimine. Günün tatlı önerisi olarak sunulabilecek aslında pek çok tatlı mevcut. Hem yapımı kolay, hemde lezzetli bir sütlü tatlı olan keşkül ilk aklıma gelen oldu 😀 Dövülmüş badem, fıstık veya hindistacevizi rendesiyle üzeri süslenerek yapılan bu sütlü tatlının bende mutluluk hormonu salgıladığını düşünüyorum. Zira keşkülü her yediğimde; yüzümde gülücükler açıyor dersem yalan olmaz (: Gerçi tatlıcılarda yapılan keşkülü ev yapımı keşkül ile kıyaslamamak gerektiğini de ayrıca belirtelim. Kabul etmek gerekir ki iyi yapan yerler olsa da çoğunluk fabrikasyon mantığında yaptığından biraz yavan oluyor. İyi bir usta elinden, kıvamı güzel tutturulmuş ev yapımı keşkül bana göre en iyi tatlıcıların keşkülleri ile yarışır. Aslında yapımı da kolay bir tatlıdır. Maharet sanırım doğru malzeme seçimi ve tarifi doğru tatbik etmekten geçiyor. Eğer sizde ev yapımı keşkül yapmak isterseniz keşkül tarifi için ekli sayfayı incelemenizi öneririm.

Böylece günün tatlısı içinde ilk öneriyi sunmuş olduk. Değişik tatlılar ve lezzetler için öneri ve fikirler paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takibe devam edin 😉

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.