Kadın parfümleri

En iyi kadın parfümleri ve en güzel kadın kokuları  için sayfamızda bir liste hazırladık 🙂 Baştan çıkarıcı kadın kokuları için listemizi inceleyebilirsiniz.

Parfüm kelimesi köken olarak Latinceden gelmektedir. Aslı perfemum olan kelimenin anlamı kokulu duman demektir. Kökeni yaklaşık 5000 yıl öncesinde bile bilinmektedir. O zamanın üstün uygarlığı olan Mısırlılar en büyük tanrıları olan Ra için güneşin doğuşundan batışına kadar kokulu otlar yakmakta olduklarını tarih sayfalarından öğrenmekteyiz.

Çağdaş özelliklere sahip olarak bilinen ilk parfüm Macar Kraliçesi’ne ithaf edilerek 14. yüzyılda imal edilmiştir. Bu parfüm Macar suyu adı ile adlandırılmış olup; Esans, biberiye yağı, alkol karışımının lavanta yağı ile zenginleştirilmesi ile elde edilmiştir.

1600 ‘lü yıllarda camın imal edilmesi ile parfümün üretilmesi ve kullanılması da gelişim sürecinie girmiştir. O zamanlarda parfümün vücuda sıkılmasının çeşitli hastalıklara sebep olacağı düşünüldüğünden pis kokuları bastırma gayesi ile sadece elbiseler eldivenler gibi giysilere sıkılmakta idi.

1700’lü ve 1800’lü yıllarda hızla gelişen parfüm sektörü özellikle Avrupa da çok yaygınlaşmaya başladı. Bu konuda Fransa’nın Grasse bölgesi parfüm sektörünün merkezi olarak kabul edilecek düzeyde gelişim göstermiştir.

İçinde bulunduğumuz yüz yılda ise artık parfüm dünya çapında bir sektör olmuştur. Daha önceleri sadece kötü kokuları bastırmak için kullanılan kokular günümüzde hem şişeleri hem de esansları ile bir sanat eseri kıvamına dönüşmüşlerdir. Ve sadece koku olmanın ötesinde kullanan kişinin yaşam tarzını ve biçimini yansıtmaya başlamıştır. Kadınlar artık tenlerine uyum sağlayan en güzel kadın kokuları ve en güzel kadın parfümleri ile dış görünümlerine karakterlerini de yansıtmaya başlamıştır.

Gelişen parfüm sektörü beraberinde pek çok parfüm markalarını da beraberinde getirmiştir. Dünya genelinde bilinen ve en sevilen ve beğenilen parfümler çoğu kişi için değişse de, sayfa yazarı olarak dünyanın en güzel kadın parfümleri için sıralama yapmam gerekirse, En güzel kadın kokusu için 21 parfüm sıralamam alttaki gibi olacaktır 🙂

1. Lou lou Cacharel EDP

2- Chanel No5 Pour Femme EDP

3- Eli Saab Le Parfum

4- Vs Angel Gold by Victoria’s Secrets

5- Sisley Eau Du Soir De Lune EDP

6- Fame By Lady Gaga EDP

7- Love Diane by Diane Von Furstenberg EDP

8- See By Chloe

9- Narciso Rodriguez For Her EDP

10- Lancome Tresor in Love EDP

11- Lancome La Vie Est Belle EDP

12- Lacoste Femme

13- Kenzo Amour I Love You

14- Guerlain La Petite Robe Noire EDP

15- Just Cavalli EDP

16- Hilfiger Woman

17- Hilfiger Flower

18- CK One Shock For Her

19- Burberry Body Cyrstal

20 – Forever Red EDP

21- VS Sexy Little Things – Heartbreaker

En kışkırtıcı kadın parfümleri ve en baştan çıkarıcı kadın parfümleri için liste sıralamamızı yaptık. Yakında bu parfümleri tanıttığımız sayfalarımızda yayına sunulacaktır. Sayfamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz 🙂

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.