Seo dersleri başlıyor !

Seo dersi için seo ve web tasarım konusunda ilgisi olanlar buraya! Seo dersleri başlıyor.

Google sıra yükselme teknikleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Arama motorları için dizin yükselme çalışması için yapılacak site site içi seo ve site dışı seo ayarları hakkında pek çok öneri sayfalarımızda yer alıyor. Kurumsal seo hakkında kapsamlı bilgiler bulabileceğiniz seo sitesi; seodanis.com kadar ayrıntılı seo ipuçları sunmayacak olsam da, sitemizden seo hakkında işinize çok yarayacak ipuçları edinebileceğinizi şimdiden ifade edebilirim demiştim.

Artık seo dersi almak isteyenler için nacizane öneriler ve kaynaklar sunmaya da başlayayım. Seo dersine giriş olarak önce seo nedir? konusu hakkında bir fikir sahibi olmanız için ekli sayfaya göz atabilirsiniz. O sayfada yazılanlara ek olarak kısaca eklemek gerekirse aslında seo yani arama motoru optimizasyonu bence bir nevi analiz bilimidir. Bazıları; ‘değildir!’ diye itiraz edecek olsa bile bu benim şahsi fikrimdir. Başarılı seo için hem fiziksel analiz hem de mantıksal analiz gerekir. Fiziksel analiz için pek çok sitede webmasterler için kullanıma sunulan seo analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Fakat mantıksal analizi yaparken hiç bir program ya da site kullanmanıza gerek yoktur. Daha önceki çalışmalarınızın sebep sonuç ilişkileri üzerinde yaptığınız beyin jimnastiği sizin mantıksal analiziniz olur. Zaten deneme yanılma metodu ile çalışmalar yapmadan seoda başarı sağlamak tesadüfi şansa bağlıdır. Zira ya hedeflediğiniz kelimede rekabet çok azdır yada şansınıza yaptığınız tüm hamleler doğrudur. Ki sürekli güncellenen arama motorları algoritmalarında sürekli bir değişim vardır. Yani dün işe yarayan etkenlerin bugün aynı etkiyi göstermiyor olma ihtimali yüksektir. Kısaca seo dersi için iyi bir öğrenci olmak amacında iseniz öncelikle yaptığınız çalışmalar sonrasında sıkı bir beyin jimnastiği yaparak elde ettiğiniz verilerin değerlendirmesini yapmayı alışkanlık edinmenizde fayda var.

Seo dersi aslında hem keyifli hem de beyin yorucu olabilir. Buna şimdiden hazırlıklı olun.  Geçen yıl bir twit paylaşmıştım “Bana kalırsa seocu uyuyamaz, hasta olamaz, klavyesi dursa beyni 7/24 çalışmak zorundadır :))”  Bunu yazma sebebim ise sürekli olarak önceki çalışmalar hakkında istem dışı sürekli bir beyin jimnastiği ile analizler yaptığımı fark etmiş olmamdan kaynaklanıyor. Eğer seoyu iyice kavramak istiyorsanız sizinde bu istem dışı alışkanlığa hazır olmanızı öneririm. Bu alışkanlık seocular için kaçınılmaz bir süreçtir!

Şimdilik biraz ara verelim. Ve ilerleyen günlerde seo dersine bu satırlardan devam edeceğimizi not düşelim. Şu an konuyu okuduğunuz sayfa “seo dersleri” kelimesi arandığında 05.06.2016 tarihi itibariyle Google’da 10. sayfada yer almakta. Bakalım ilerleyen süreç içinde nasıl bir sıralama değişikliği yaşayacağız hep beraber göreceğiz. Burada seo dersi vermek için bir paylaşım yaparken biz kendi konumuzu üst sıralara taşıyacak çözümleri bulabilecek miyiz bende merak etmiyor değilim. Bakalım ve görelim diyorum.

Seo dersleri ve sıra dışı optimizasyon teknikleri için ajiba.net‘i takibe almanızı öneririz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

1
0
0
0
0
1
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Webtures Mayıs 19, 2016 Cevapla
0 0

Seo dersleri için paylaşımlarınızı seodanis.com üzerinden de keyifle takip ediyoruz. Seo dersi için yeni teknikler de paylaşmanızı bekliyoruz.