AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Kürdan böreği

Tavada kürdan böreği nasıl yapılır? Sosisli kürdan böreği tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Malzemesi

Kürdan böreği aslında daha çok sunum böreği olarak dikkat çeker. Zarif ve kibar görünümü ile tüketimi de pratiktir. Ana malzeme olarak sosis ve yufka kullanılır. Yufkalı börek tarifleri için diğer önerileri ekli sayfamızdan da inceleyebilirsiniz.

Sosis; İçinde kıyılmış hayvan etinin baharat ile yoğurularak tütsülenip pişirilmesi gibi işlemlerden geçirmesi ile elde edilen bir tür sucuk çeşididir. Kahvaltılık olarak kullanılması dışında hızlı pişirilmesi nedeniyle fast food tarzı tüketimi de çok yapılır. Bu yazımızda da börek yapımında nasıl kullanıldığını paylaşıyoruz.

Kürdan böreği malzemesi

2 yufka
8-10 sosis
kürdan
gazoz kapağı
1 su bardağı kızartmak için sıvı yağ

Kürdan böreği yapılışı

Kürdan böreği yapmak için önce yufkaları üst üste dizelim. Yarıdan kat yapalım. Yufkalardan gazoz kapağını kullanarak yuvarlak parçalar kesip çıkartalım.

Kürdanlara önce bir sosis dilimi arkasından 5 adet yuvarlak yufka geçirelim. Daha sonra tekrar 1 sosis dilimi ve tekrar 5 adet yufka geçirelim. Kürdanlar dolana kadar bu işlemi uygulayalım. Kürdanların baş ve son kısımlarına sosis dilimleri geçirelim.

Hazırladığımız kürdan böreklerini kızgın yağda kızartalım. Fazla yağlarını emmesi için tabağın üzerine serdiğimiz kağıt havlu üzerinde biriktirelim. Kürdan böreği tarifi ile pişirdiğimiz börekler artık servise ve ikrama hazırdır. Afiyet olsun.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.