AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Bu sayfamızda da motor için yazlık yağlar ve motor için yağ filtreleri hakkında öneriler sunacağız.

Motor yağı ve yağ filtresi bakımı

Motor için yağ bakımı ve motor yağ filtresi bakımı için öneriler sayfamızda! Motorlar için bakım yaparken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları sitemizden inceleyin.

Bu sayfamızda da motor için yazlık yağlar ve motor için yağ filtreleri hakkında öneriler sunacağız. Yazlık motor bakımı sayfasında motor için gerekli bakımlar hakkında paylaşım yapmıştık. Diğer detaylara ekli sayfada göz gezdirebilirsiniz.

Binek araç veya motosikletlerde yağ performans açısından çok önemlidir. Araçlar için yaz mevsimine özgü bakım ihtiyaçları bulunur. Aşırı sıcaklar yüzünden motorlar yazın aşırı derece de ısınırlar. Bu ısınma da, motorun çabuk aşınmasına sebebiyet verir. Motorların aşınmaması için kullanılan motor yağları kalitesi önem taşır ve doğru seçim yapmayı gerektirir. Doğru yağ kullanılarak sorunsuz bir sürüş keyfi yakalamak mümkündür. Ayrıca motorun yıpranmasının önüne geçer.

Yağ motor etrafında hayalet gibidir. Bizim göremediğimiz yerlere bile etki eder. Böylece motor sıcaklığının dağılması konusunda da etki sağlar. Motorun sıcaklığını yağ üzerine alır.

Motor cinsine uygun olmayan yağ kullanımı ise hem aksamlarda zararlara sebep olur hem de aşınmayı arttırır. Bu nedenle yağ seçimini motor modeli için önerilen yağları tercih edin.

Motosiklet motorunun aşınmaması için belli aralıklar ile yağ değişimi gerekir. Motoru kullanmazsak bile yağ belli zamanlarda değişmelidir. En geç 1 yıl içerisinde yağ değişimi olmalıdır. Çoğu üretici firma önerisi bu yöndedir. Belli bir zaman sonra yağ koruyucu özelliği kaybolmaktadır. Eğer kısa süre içerisinde uzun km yapıyorsak km’ye göre değişim sağlanmalıdır. Kullanım kılavuzu incelenerek gerekli sürelerde yağ değişimi yapılmalıdır.

Motor tamir ve bakım ipuçları için önerileri ekli sayfada paylaşıyoruz. Diğer önerileri de inceleyerek motor performansınızı arttırmak sizin elinizde! Güvenli sürüş ve motorun değerini korumak için bakımları ihmal etmeyin. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.