AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Yaz böreği

Milföyden bezelyeli yaz böreği nasıl yapılır? Patatesli kaşarlı yaz böreği tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Yaz böreği malzemesi

1 paket milföy hamuru
1 adet havuç
2 adet patates
1 su bardağı haşlanmış bezelye
2 çorba kaşığı rendelenmiş kaşar
1 adet yumurtanın atı ve gereği kadar tuz

Yaz böreği yapılışı

Yaz böreğini yapmak için önce havucu ve patatesleri haşlayalım. Haşlanmış havucu ve patatesleri rendenin iri tarafı ile rendeledikten sonra, haşlanmış bezelyeyi, rendelenmiş kaşarı ve tuzu diğer karışımın içine ilave edelim.

4 adet milföy hamurunu kare olacak şekilde dizip yapıştıralım. Hazırladığımız harcı bu milföy hamurlarının üzerine yayalım ve hamurları rulo olarak saralım. Daha sonra buzlukta yarı yarıya sertleşecek kadar bekletelim. Gerekli sertliğe ulaştıktan sonra yarım santim aralıklarla keserek, daha önceden yağladığımız tepsiye dizelim. Üzerlerine çırpılmış yumurta akını sürelim ve önceden ısıttığımız fırında hazırladığımız yaz böreğinin üzeri pembeleşinceye dek pişirelim.

Hazırladığımız börekler pişirme işlemi de tamamlandığında artık servise hazırdır. Yapanların ellerine sağlık, yiyenlere afiyetler olsun.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.