AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Çiçek böreği

Yufkadan peynirli çiçek böreği nasıl yapılır? Çiçek böreği tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Çiçek böreği malzemesi

250 gram beyaz peynir veya lor peyniri
1 demet maydanoz
kızartmak için 1 su bardağı sıvı yağ
2 yumurta akı
3 yufka

Çiçek böreği yapılışı

Önce yufkaları üst üste serelim. Yuvarlak bir kalıp veya bardak yardımı ile yufkalardan yuvarlak parçalar keselim. Bir kap içinde beyaz peynir veya lor peynirini ezerek, kıydığımız maydanoz ve yumurta akı ile karıştıralım.

Yuvarlak yufkaların orta kısımlarına bir çay kaşığı peynirli harçtan koyarak 5 adet yuvarlak yufkayı üst üste yerleştirelim. Yufka yuvarlaklarının orta kısmına işaret parmağımızla bastırarak yufkaların bir birinde yapışmasını sağlayalım.

Yufkaları kızdırdığımız sıvı yağ içinde önlü arkalı kızartarak, fazla yağlarını emmesi için kağıt havlu serdiğimiz tabakta biriktirelim. Kızartma işlemi bittiğinde pişirdiğimiz börekler de artık servis ve ikram için hazırdır. Afiyet olsun.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.