AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Bazlama börek

Bazlama börek nasıl yapılır? Kuru mayadan bazlama börek tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Bazlama börek malzemesi

500 gram un
1 çorba kaşığı kuru maya
biraz ılık su
1 çorba kaşığı toz şeker
1 kahve fincanı zeytinyağı
tuz

Bazlama börek yapılışı

Önce ılık su içinde kuru mayayı eritelim. Tuz, elenmiş un ve sıvıyağ ile ele yapışmayan kıvamda bir hamur yoğuralım. Hamuru iki misli kabarana kadar mayalandıralım ve mayalanan hamuru tekrar yoğuralım.

Yoğurduğumuz hamuru portakal büyüklüğünde parçalara ayıralım ve hamurların her birini 1 santim kalınlığında açalım. Üzerini örterek bu hamuru tekrar mayalandıralım.

Yağlayarak ısıttığımız teflon tavada bu hamurları birer birer koyalım ve tavanın ağzını kapatalım. Tavada pişen bazlamalar kabarınca ters çevirelim. İki tarafı piştikten sonra tavadan alalım. Sıcak yiyeceksek üzerine tereyağı sürmenizi tavsiye ederim. Tereyağ sürülen bazlama nefis olur. Hazırladığımız bu kolay börek artık servise ve ikrama hazırdır. Afiyet olsun.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.