AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Cevizli mantarlı börek

Cevizli mantarlı börek nasıl yapılır? Tavada mantarlı cevizli börek tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Cevizli mantarlı börek malzemesi

3 adet yufka
4 baş piyazlık doğranmış soğan
1 su bardağı doğranmış mantar
2 su bardağı kıyılmış ceviz içi
1 çay kaşığı karabiber
1 çay bardağı mısır özü yağı
1 tutam tuz

Cevizli mantarlı börek yapılışı

Cevizli mantarlı börek yapmak için önce tencere içinde mısır özü yağını kızdıralım ve içine doğranmış soğanı koyarak renk alana kadar kavuralım. Mantarı da ilave ederek mantar sulanıp suyunu çektiğinde ceviz içi, tuz ve karabiberi ilave edelim. Lezzetini kontrol ederek 3 dakika karıştırıp ateşten alalım.

Yufkayı açalım ve biraz üzerine yağ serpiştirip, iki ucunu yufkanın ortasında uç uca getirelim. Hazırladığımız cevizli mantarlı iç malzemeyi yufkanın üzerine serpelim. Dikdörtgen olan yufkanın bir ucunu ortaya getirdikten sonra üzerine de malzeme koyarak, diğer ucunu yufkanın üzerine yufka kare şeklini alacak şekilde katlayalım.

Tavaya az yağ koyarak hazır olan cevizli mantarlı böreği koyalım. Ağır ateşte her iki tarafını kızartarak isteğe göre bütün veya dilimleyerek servis yapabiliriz.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.