AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Keloğlan altın balık

Keloğlan altın balık çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 1. bölüm altın balık masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış.

Keloğlan bir gün annesinden izin almadan balık tutma yarışmasına katılır. Yanına da gizlice babasının oltasını alır. Yarışma iki grup arasındadır. Keloğlan ve arkadaşlarının grubu ile Sinek ve grubu karşılıklı yarışmaktadır. Örgülü, yarışma esnasında altın balığı görür.

Her iki tarafta bu altın balığı yakalamak ister. Keloğlan babasının oltası sayesinde grubunun öne geçmesini sağlar. Rakip takımdaki Sinek de engel olmak için Keloğlan’ın oltasını kırar. Huysuz ve Uzun da bu ara da altın balığın peşine düşmüştür. Altın balığı  yakalamak için hayalet kostümü giyerler.

Yarışmanın yapıldığı alana gelerek, suya içine girerler. Onları hayalet kostümüyle gören herkes korkar ve kaçmaya başlar. Balıkların hepsi Huysuz ve Uzun’a kalmış olur. Altın balık bu arada Uzun’un kostümünün içinde sıkışmıştır. Uzun, bu balığın altın balık olduğunu anlamayıp onu suya atar.

Bilgecan Dede bu arada Keloğlan’ın oltasını tamir etmiştir. Keloğlan’ın ekibi bunun üzerine tekrar yarışma alanına dönerler. Yarışma bittiğinde Sinek’in ekibi 3,5 kilo, Keloğlan’ın ekibiyse 4 kilo balık yakalamıştır. Yarışmayı da Keloğlan ve arkadaşlarının gurubu kazanır.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.