AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Tilkican dede

Keloğlan Tilkican dede çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 27. bölüm Tilkican dede masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bilgecan Dede gözlem kulesinde teleskopu ile uğraşmaktadır. Keloğlan gelir. Dede Keloğlan’ı yardım etmesi için eve çağırır. Keloğlan eve girince alt katta Bilgecan dede zannettiği Tilkican Dedenin uyuduğunu görür. Tilkican uyanınca Keloğlan’a ters davranır ve onu evden kovar. Keloğlan evden çıkar. Bilgecan dede ona gözlem kulesinden yukarı gelmesini söyler. Bilgecan Dede Keloğlana aslında Tilkican’ın kendisinin ikiz kardeşi olduğunu ve ziyaret için geldiğini söyler.

Tilkican huysuz bir halde uyumak üzere başka yere gider. Giderken de Keloğlana bir kesenin içinde uyuttur tozu verir. Uzun ve Huysuz ise ağaçların altında uyumaya giden Tilkican’ı görür. Hemen kafasına çuval geçirirler ve Cadıya götürürler. Cadı Tilkican’dan sihirli güçlerini geri almaya yarayacak iksirin formülünü öğrenmeye çalışır. Tilkican Cadı’ya iksiri söyler. Uyuttur tozu içinde Cadı hemen Uzun ve Huysuz’u Bilgecan’ın evine gönderir.

Bilgecan’ı o anda evde görünce Huysuz, Uzun’u hemen Cadı’nın yanına gönderir. Keloğlan ve Bilgecan Dede Huysuz’u yakalar. Ondan olan biteni öğrenirler. Keloğlan ile Bilgecan Dede hemen Cadının evine doğru yola çıkar. Bu arada Huysuz ve Uzun’un kafası karışmıştır. Cadı’nın evindeki Tilkican ile Cadının evine doğru giden Bilgecan’a bakakalırlar. Bilgecan Dede Cadıyı oyalar, bu esnada Keloğlan da Tilkican’ı kaçırır. Tilkican Keloğlandan vermiş olduğu Uyuttur tozunu geri ister. O tozu kaynayan kazanın içine atar. Bilgecan ile Tilkican karşı karşıyadır. Bunu gören Cadı şaşkınlık içinde kalır. Nasıl çoğaldığını onlara sorar. Keloğlan’da ona elindeki iksiri gösterir. Cadı iksiri içer ama melek gibi olur.

Keloğlan tilkican dede animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.