AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Kum saati

Keloğlan kum saati çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 23. bölüm kum saati masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Uzun ve Huysuz ormanda pusu kurar. iki ağaç arasında görünmeyen bir macun çekerler. Işık perisi görmediği için bu tuzağa takılır. Hemen onu yakalayıp Cadı ve Vezir’e götürürler. Cadı perinin kanatlarındaki ışık tozlarını kullanarak “sürat tozu” yapar. Fakat iksiri kimin kullanacağına Vezir’le anlaşamazlar. Aralarında kavga çıkar. Huysuz ile Uzun da bu tartışmaya katılır. Bu kargaşada sürat tozu Huysuz ile Uzun’un kontrolüne geçer.

Onlarda hemen sürat tozunu kendi üstlerine dökerler. Böylece hız kazanıp tüm köyü soymaya başlarlar. Huysuz para edecek şeyler çalar. Uzun ise yenilecek her şeyi çalmaktadır. Köyde olan bitenden Keloğlan ve Bilgecan Dede şüphelenir. Beraber yardım istemek için Hızır Dede’nin yanına giderler. Hızır Dede özel bir kum saatini Keloğlan’a verir. Bu saat ters çevrildiği zaman, kumların akışı bitene kadar, dünya üzerinde bu saati çeviren kişiden daha hızlı hiç kimse yoktur. Keloğlan kum saatinin sayesinde Huysuz ve Uzun’u yakalar. Ayrıca onlara tuzak kurup ellerindeki sürat tozunu almaya çalışan Cadı ve Veziri de yakalar.

Bu kargaşa içinde sürat tozunun şişesi kırılır. Her şey bittiği zaman Hızır Dede, kum saatinin kumlarını kanatlarında ışık tozu kalmamış olan ışık perisinin kanatlarına döker. Artık peri eski hızına kavuşmuş olur.

Keloğlan kum saati animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.