AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Padişahın rüyası

Keloğlan padişahın rüyası çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 16. bölüm padişahın rüyası masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bilgecan Dedenin evine bir gün padişahın adamları gelerek Padişah’ın onu çağırdığını söylerler. Padişah onun hemen gelmesini istemiştir. Bilgecan Dede şaşırsa da, geleceğini söyler. Fakat adamlar Bilgecan Dedeyi hemen padişahın yanına götürmek ister.

Yolda giderken Keloğlan ve arkadaşları ile karşılaşırlar. Neler olduğunu öğrenince hepsi beraber Bilgecan dede ile gitmek ister. Fakat askerler buna izin vermez. Sadece bir kişinin gelebileceğini söyler. Bunun üzerine Keloğlan onlara katılır. Saraya gidince Padişah onları çok iyi karşılar. Bir sorunu vardır. Bilgecan dedeyi de bu sorununu çözmesi için çağırmıştır. Her gece rüyasında kötülükler hizmetkarını görmektedir. Ve ona eziyet etmektedir. Kendisinden topraklarını kötülükler kraliçesine verip ve tahttan çekilmesi için baskı yapmaktadır. Artık uyumaya dahi korkmaya başlamıştır.

Bilgecan Dede padişaha yardım edeceğini söyler. Fakat bunun için tek bir çare vardır. Keloğlan Padişahın rüyasına girip kötülükler hizmetkarını rüyadan kovacaktır. Bilgecan dede bir iksir hazırlar. Padişah ve Keloğlan bu iksiri içerler. İkisi de uykuya dalar. Padişahın rüyasında Keloğlan ve Kötülükler Kraliçesi ile amansız bir mücadeleye girer.

Keloğlan padişahın rüyası animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.