AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Uçurtma şenliği

Keloğlan uçurtma şenliği çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 32. bölüm uçurtma şenliği masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Uzun, parkta uçurtma uçuran çocukları görmüştür. Köye dönünce kendi uçurtmasını yapar ve uçurmaya başlar. Diğer çocuklar da ona katılır. Kara Vezir bu duruma kızar ve köyde uçurtma uçurmayı yasaklar.

Uzun, uçurtma uçurmasına izin verilmediği için çok mutsuzdur. Yemek yemek dahi istemez. Uzun’un bu haline Huysuz üzülür ve Keloğlan’dan kendisine yardım etmesini ister. Keloğlan ile arkadaşları, Uzun’un evinin önüne gelir. Uçurtma uçurup Uzun’un dışarı çıkmasını sağlar. Çok süre geçmeden Kara Vezir gelir. Onları durdurmak ister. Bunun üzerine Keloğlan, Kara Vezir’le bir uçurtma yarışması yapmayı teklif eder. Kara Vezir önce yarışmaya katılmak istemez. Fakat korkmuş görünmemek için kabul etmek zorunda kalır. Yarışmayı, arkadaşları ve Uzun’un yardımları sayesinde Keloğlan, kazanır. Uçurtma yasağı artık kalkmış olur.

Keloğlan uçurtma şenliği animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.