AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Hazine petrol

Keloğlan hazine petrol çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 26. bölüm hazine petrol masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Hırsızlık yapmak için Uzun ile Huysuz bir ambara girmiştir. Bu sırada içeri Keloğlan, Sinek, İnatçı ve bir köylü girer. Köylü; Sinek, Keloğlan ve İnatçıyı köy meydanında olan evlerin camlarına taş attıkları için ceza vermiştir. Cezaları ise çuvalları kasabaya kadar taşımaktır.

Keloğlan, İnatçı ve Sinek arabayla gittikleri sırada, yolda bir kütük görür. Kütüğü yoldan kenara çekmek için çıktıkları sırada Huysuz ile Uzun karşılarına çıkar. Keloğlan Huysuz ile Uzun’u birbirlerinden yemek sakladıklarını söyleyerek birbirine düşürür.

Fırsattan istifade eden Keloğlan, Sinek ve İnatçı arabayla kaçmaya başlar. Huysuz ve Uzun da onları kovalamaya başlar. Huysuz ve Uzun arabaya asılınca hepsi birden devrilir. Araba toz duman içinde kalır. Yiyecekler ise her tarafa dağılır. Uzun ve Huysuz’un üstüne bal bulaşır. Bu bal yüzünden her taraflarını arı sokar. Sinek bir madalyon, Keloğlan ise bir harita parçası bulur. Haritayı çekiştirirken harita ortadan ikiye bölünür. Üçü beraber haritanın işaret ettiği yere gider. Huysuz ise eli yüzü her tarafı şişmiş, ne dediği anlaşılmaz bir şekilde bu üçünün karşısına çıkar. Çocuklar onu canavar zannedip korkar. Keloğlan ise Huysuz ve Uzun’u tanır. Onları hemen yanlış yöne doğru gönderir.

Keloğlan, Sinek ve İnatçı birlikte bir odaya girer. Bu odada çeşitli şekilleri olan bir oyun görürler. Keloğlan Sinek’den madalyonu alıp oyuğa yerleştirir. Birden borulardan petrol akmaya başlar. Sinek madalyonu geri almak için uğraşır. bu arada mağara sallanır ve içeri girdikleri kapı kapanır. Artık içeride kalmışlardır. Keloğlan, Sinek ve İnatçı yukarıdan sarkan köklere tırmanıp kurtulur. Deliğe doğru petrolle beraber madalyon da yükselir ve delikten çıkar. Mağaranın içindeki bir odanın içinde dev bir roket görünür.

Keloğlan hazine petrol animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.