AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Çin böreği

Tavada kıymalı Çin böreği nasıl yapılır? Bulgurlu cevizli Çin böreği tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Çin böreği malzemesi

1 adet soğan
1 çorba kaşığı margarin
250 gram kıyma
1 su bardağı ince bulgur
Yarım demet maydanoz
1 su bardağı rendelenmiş havuç
1 su bardağı ince kıyılmış ceviz
3 adet yufka
kızarmak için ay çiçek yağı
2 adet yumurta
1 su bardağı galeta unu
Tuz, karabiber

Çin böreği yapılışı

Çin böreği yapmak için önce 1 çorba kaşığı margarini tencereye koyarak ince doğranmış soğanı bu yağda kavuralım. Kıymayı da ekleyerek kavurmaya devam edelim. Yarım demet kıyılmış maydanoz, tuz ve karabiberi de ilave edelim

1 su bardağı ince bulgura 2 su bardağı sıcak su ilave edelim. Tencerenin kapağını kapatarak suyunu iyice çekmesini bekleyelim. Bulguru, 1 su bardağı rendelenmiş havucu ve ince kıyılmış cevizi kıymanın içine ekleyelim.

Yufkaları 8 adet üçgen olacak şekilde kestikten sonra bir kenarına kıymalı harcı koyarak sigara böreği sarar gibi rulo şeklinde saralım. Önce çırpılmış yumurtaya sonra galeta ununa bandırdığımız Çin böreklerini kızgın ayçiçek yağında kızartalım. Böreklerin kızartılma işlemi tamamlandığında ikram için hazırdır. Afiyet olsun.

Sitemizde paylaşılan değişik börek tarifleri için ekli sayfamızı inceleyin. Ayrıca Twitter, Instagram, Facebook, Tumblr, Tiktok ve Pinterest sayfalarımızı da takip etmenizi öneririz.