AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Keloğlan baskın

Keloğlan baskın çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 3. bölüm baskın masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış.

Kara Vezir bir gün adamları Uzun ve Huysuz’dan Devler ülkesine gitmelerini ister. Onlara devlerin sebzeleri 10-15 cm büyüten aletlerini çalmalarını söyler. Kara Vezir aslında bu aleti sebzeler için istemiyordur. Amacı altınları büyütmektir.

Çirkin Cadı ise bir deney sayesinde bülbül şurubu yapmıştır. Amacı Bilgecan Dede’ye bu şurubu içirip güçlerini geri almaktır. Bu gaye ile yaşlı bir adam kılığına girip, yola koyulur.

Huysuz ve Uzun bu sırada aleti çalmıştır fakat ellerinde alet kaçtıkları sırada bir dev tarafından yakalanmıştır. Huysuz elindeki aleti bir ağaç kovuğu içine bırakıp nehrin içine atlar.

Bu sırada ise Keloğlan ve arkadaşları hep birlikte nehirde eğlenerek balık tutmaya çalışmaktadır. Huysuz da onların ağına takılır. Çirkin Cadı ise yaşlı adam kılığında Bilgecan dede’nin yanına gelmiştir. Elindeki bülbül şurubunu tam içirmek üzereyken çocuklar koşarak gelirler. Nehirde yaşadıkları olayı anlatırlar.

Huysuz tüm olanları Bilgecan Dede ile diğerlerine anlatır. Bu sırada aletleri çalınmış olan Devler de çok sinirlenmiştir. Ve kızgın bir halde köylere doğru ilerlemektedir.

Çirkin Cadı Kara Vezir’le hemen bir plan yaparlar. Devlere aleti çalanın kendileri olduğu halde Bilgecan Dede’nin çaldığını söylerler. Fakat bunu Uzun’u devlerin elinden kurtarmak için giden Keloğlan, Huysuz ve yanındakiler de duymuştur.

Keloğlan ve Huysuz nehire atlamadan önce ağaç kovuğuna sakladığı aleti çıkarırlar ama kara Vezir de onları yakalar. Keloğlan hemen elindeki aleti kullanır ve ağaçtaki bir elmayı büyütür. Büyüyen elma o sırada altında olan Kara Vezir’in kafasına düşmüştür. Çarpmanın etkisi ile Vezir yıldızları görür. Devler de bu arada Bilgecan Dede’yi yakalamıştır. Tam o anda Keloğlan gelir. Olanları anlatır ve Bilgecan Dedeyi kurtarır. Kendilerine söylenen yalanı anlayan Devler de bu sefer Kara Vezir ile Çirkin Cadı’ya bir güzel cezalarını verirler.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.