AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Hayalet ev

Keloğlan hayalet ev çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 12. bölüm hayalet ev masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış

Sivri ile Kara beraber Sivrinin ormanda kaybettiği parayı bulmaya giderler. Sivri parasını ormandaki terk edilmiş iki katlı olan evin önünde düşürmüştür. Evin önüne geldiklerinde Sivri kapıdan dışarıya sızan ışığı görür. Kapıdan içeri baktığında ise bir canavarın gölgesi görünce korkar ve kaçar. Kara da Sivri’nin perinden koşmaya başlar.

Fakat o canavarın gölgesi yavaşça insana dönüşmeye başlar ve gölgenin Uzun olduğu ortaya çıkar. Terkedilmiş evin bahçesinde su kuyusu vardır. Bu kuyudan su almak isteyen Uzun ipi çeker ama ip gelmez. Kuyunun içinde iki tane kırmızı göz belirir.

Vezir ve Cadı ise kuyu canavarını terk edilmiş bu boş evden almak için plan yapar. Keloğlan, Kara, Sivri ve Eşşek ile boş eve gelir. Evi izlemek için bir köşeye saklanırlar. O sırada evin içinde uyumakta olan Huysuz ise onların sesleri duyar ve uyanır. Evin penceresinden dışarı baktığında Keloğlan ve arkadaşlarını görür.

Bu sırada Uzun ise halen horlayarak uyumaya devam etmektedir. Keloğlan ve Kara evin içine girmeye karar verir. Sivri de onlara içeride olan biteni haber vermek için ağaca tırmanır. O anda Huysuz ve Uzun, Sivri ile karşılaşır. Korku içinde Hayalet diye bağırmaya başlar.

Huysuz ve Uzun başlarına çuval geçirerek Keloğlan ve Kara’yı korkutmaya çalışır. Keloğlan o sırada Kara’nın üzerine düşer, Uzun ile Huysuz ise evin eskimiş döşemesinden merdiven boşluğu arasında düşerler. Keloğlan ve Kara evden çıkarlar.

Huysuz ise düştüğü yerde çok pis bir koku almıştır. Yaratıkta bu arada Huysuz’un ayakkabısını kemirmeye başlar. Huysuz ile Uzun korku içinde kaçar. Huysuzun kaçarken bıraktığı ayakkabıdan çıkan koku yaratığı bayıltır. Yaratığı bulup evden almaya gelen Cadı da eve gelir. Fakat Huysuzun ayakkabısından çıkan koku yüzünden oda bayılır.

Keloğlan hayalet ev animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.