AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Kel başım dertli başım

Keloğlan Kel başım dertli başıms çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 11. bölüm Kel başım dertli başım masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış. Bizim Keloğlan, artık kel olduğu için üzülmeye başlar ve derdine bir derman aramaya koyulur. Buna bir çare bulması için aklına Bilgecan Dede gelir. Ve hemen onun yanına gider. Bilgecan Dede Keloğlan’ın bu sorununu çözecek bir iksir hazırlayacağını söyler.

Sevinç içinde ormana giderken de, Sinek, İnatçı ve Tomurcuk tarafından hazırlanan tuzağa düşer. Saç çıkartacağı umuduyla kafasına ve yüzüne sürdüğü yeşil bir çamurla dolaşmaya başlamıştır. Keloğlan’ı bu halde görenler ise düşüp bayılır. Diğer tarafta ise Bilgecan Dede Keloğlan için iksiri hazırlamıştır.

Tesadüfen bu iksiri öğrenen Uzun’la Kısa, iksir sayesinde bereket ve bolluk içinde yaşayacaklarını sanıp bu iksiri çalarlar. Daha sonra iksiri paylaşmada anlaşamadıkları için kavgaya tutuşurlar. Bu kargaşada iksir istemeden de olsa Kısa’nın yüzüne dökülmüştür. Bir anda Kısa’nın bıyıkları ve kaşları çok fazla uzamaya başlar.

Bu arada yeşiller içindeki Keloğlan’ı gören arkadaşları, ona bir tuzak kurulduğunu anlamıştır. Buna sebep olan Sinek ve arkadaşlarından intikam almak için onları tuzağa düşürürler ve hepsini mor boyalar ile boyarlar.

Keloğlan Kel başım dertli başım animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.