AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Taş makas

Keloğlan taş makas çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 10. bölüm taş makas masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış.

Vezir ile Cadı beraber nefret iksiri hazırlarlar ve Keloğlan’ın köyünün suyunun içine karıştırırlar. İksirin karıştığı suyu içen bütün herkes etkilenir. Herkes birbiriyle dövüş etmeye başlar. Vezir ile cadının planı da budur. Böylece onları savunmasız hale getirmektir.

Keloğlan bütün herkesin bir anda bu kadar değişmesinde bir garip olduğunu anlar. Bu garipliğin sebebini de Bilgecan Dede’den öğrenir. Milleti nefret iksiri etkisinden kurtarmak için sevgi iksiri yapmaya karar verirler. Fakat sevgi iksirinin yapıldığı oğul otu, yalnızca taş makas ile kesildiği zaman etkili olmaktadır. Taş makas ise Yedi Başlı Yılan’ın olduğu mağaradadır.

Keloğlan, Balkız ile Karakaçan’ı yanına alır ve yola çıkarlar. Yedi Başlı Yılanı buldukları zaman, yılan Balkız ile Karakaçan’ı esir almıştır. Yılan, Keloğlan’a Dev ana’nın kendisinden kolyesini çaldığını ve ancak kolyeyi kendisine geri getirirse arkadaşlarını serbest bırakacağını söyler.

Keloğlan devden kolyeyi çalarken, taş makası çalma planları yaparken dev tarafından yakalanmış olan Huysuz ve Uzun’un da kurtulmasına yardımcı olur. Yedi Başlı Yılan’a kolyesini geri verir. Keloğlan sözünü tuttuğu için yedi başlı yılan da onları serbest bırakıp taş makası da onlara verir.

Bilgecan Dede taş makas ile oğul otunu keser ve iyilik iksirini yapar. Böylece herkes eski normal haline geri dönüşür.

Keloğlan taş makas animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.