AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Yılın maçı

Keloğlan yılın maçı çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 7. bölüm yılın maçı masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Bir varmış bir yokmuş, Evvel zaman içinde iyi yürekli, temiz kalpli bir keloğlan varmış.

Keloğlan ve arkadaşları bir gün tarlada maç yaparlarken Sinek ve takımı gelir. Tarlayı istedikleri için onlara kafa tutarlar. Üç gün sonrası için bir maç yapmak üzere sözleşirler. Kaybeden takımın bir daha tarlaya girmemesi konusunda anlaşırlar.

Keloğlan, kafasına gelen bir top darbesi nedeniyle futbol oynamaktan korkmaya başlamıştır. Bilgecan Dede’ye gider ve kendisine bu korkusunu yenmesini sağlayacak bir iksir yapmasını rica eder.

Sinek’in takımı ise bu maçı her şartta kazanmak istediği için bir plan yapmıştır. Maç gününde daha önceden hazırladıkları üzümlü keklerin içine müshil ilacı atıp Keloğlan ve takımının yemesi için beklemeye başlarlar.

Hırsızlığa çıkmak için maçın yapılmasını fırsat bilen Uzun ise bilmeden keklerin üstündeki üzümleri toplar. Böylece Sinek’in planı geri teper. Müshil ilacı katılmış kekleri kendi takımı yer.

Keloğlan ise Kirpi’nin cesaret iksiri diyerek vermiş olduğu musluk suyunu içer ve maça katılır. Maç bittiğinde ise kazanan taraf; içinde ki cesareti meydana çıkaran Keloğlan ve arkadaşları olur.

Bu masal’da böylece sona erer. Keloğlan yılın maçı animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.