AJİBA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Seri ilanlar için arama yapabilirsiniz..

Uzun yavere karşı

Keloğlan uzun yavere karşı çizgi filmi animasyon film olarak Trt Çocuk kanalı için hazırlanmıştır. Keloğlan masalları 17. bölüm uzun yavere karşı masalı ekli videoda izlemeniz için paylaşıldı.

Huysuz ve Uzun hırsızlık yapmaya gider. Fakat Uzun gevezelik yaptığı için yakalanırlar. Arabada götürülürken Huysuz kendisini kızdıran Uzun’un üzerine yürür. Diğer tutuklu Yaver’in inanılmaz gücü ve iradesizliği dikkatini çeker.
Birisi ona bir şey yapmasını söylemedikçe yaver hiçbir şey yapmaz. Huysuz hemen yavere kelepçelerin zincirlerini ve mahkum arabasının kapısını kırmasını emreder. Yaver istenilenleri bir çırpıda yapar. Böylece ormanın içinde kaçmaya başlarlar.

Uzun Yaver’i kıskanır, üzerine de bir Huysuz’dan azar işitir. Onu yanlış anlayıp yanından ayrılır. Peşlerinden atlılar geldiği için Huysuz da Uzun’u bırakmak zorunda kalır.

Bu sırada Keloğlan kestirme bir yoldan gideyim derken hiç bilmediği bir yere gelmiştir Ürkekçe ilerlerken bir çakal Keloğlan’ın peşine düşer. Keloğlan bilmeden bir çukura düşer. Bu çukur sayesinde çakaldan kurtulur.

Huysuz ve Yaver beraber bir kervanı soyar. Eski Yaver’ini tanıyan komutan ise onların peşine düşer. Huysuz’dan ayrı ne yapacağını bilemeyen Uzun ormanda gezinirken çukurda Keloğlan’ı görür. Keloğlan’ın çukurdan çıkması için yardım eder. Keloğlan da karşılık olarak yemek ve kendi bostanlarında iş verir. Fakat bostanda dayanamayıp tüm kavunları ve karpuzları yer. Keloğlan’ın annesinden kaçarken komutan onları görüp durdurur. Huysuz ve Yaver’in nerede olduğunu sorar. Uzun Huysuz’un arkadaşı olduğunu söyler. Bunun üzerine komutan onları tutuklamak ister. Keloğlan parlak bir anlaşma fikri sunarak komutanı razı eder. Eğer Huysuz ve Yaver’i bularak, komutana yerlerini söylerlerse komutan da onları serbest bırakacaktır.

Huysuz Yaver ile birlikte bir evde ganimetleri ve erzakları boşaltmaktadır. Uzun onları gözetlerken dayanamaz ve kıskançlıkla ortaya çıkar. Yaver’e meydan okur. Yaver ona karşılık verir. Bu karışıklıkta Keloğlan at kaçırarak askerlere haber verir. Huysuz, Uzun ve Yaver daha kaçma fırsatı bulmadan askerler yetişir ve Huysuz’u tutuklar.

Komutan Yaver’i yeniden yanına alıp, bir daha kimseden emir almaması emrini verir. Uzun Huysuz’u yalnız bırakmak istemediği için ortaya atılır ve araya girer. Bunun üzerine askerler onu da tutuklar. Mahkum arabasında giderlerken Uzun yine açlıktan dem vurur. Bunun üzerine Huysuz yine üstüne atlayıp onu döver.

Keloğlan uzun yavere karşı animasyon filmini videodan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Keloğlan çizgi filmlerinin tüm bölümlerini izlemek için ekli kategoriyi, sitemizde paylaşılan tüm çizgi filmler için ise ekli sayfayı ziyaret edebilirsiniz.